Producenci

Pistolet CZ P-10C kal. 9x19mm

Dostępność: dostępny na miejscu
Cena: 1 750,00 zł 1750.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

"Improving on Perfection" czyli "Poprawiona Perfekcja" to slogan jakim CZ UB reklamowała nowy pistolet bijnikowy P10. To rękawica rzucona Glockowi i ich najpopularniejszemu na rynku amerykańskim modelowi 19. Czesi chcieli stworzyć pistolet lepszy i tańszy niż konkurencja. Wielu użytkowników twierdzi, że im się udało.

Pistolet samopowtarzalny P 10C to kompaktowa dziewiątka. Posiada 4 calową lufę. Chwyt mieści magazynek o pojemności 15 nabojów. Długość chwytu jest nieco większa niż w Glocku 19 ponieważ kabłąk spustowy posiada podcięcie. Poza tym pistolet jest tak bardzo podobny do Glocka 19, że pasuje do niektórych kabur od Glocka. Pistolet posiada 3 wymienne okładziny chwytu umożliwiające dopasowanie do wielkości dłoni. Sam chwyt jest dużo bardziej ergonomiczny niż w glocku i przypadnie do gustu szerokiemu gronu użytkowników. Faktura chwytu jest agresywna i pistolet pewnie siedzi nawet w mokrych dłoniach. Duży kabłąk spustowy pozwala na operowanie bronią w rękawiczkach.  

CZ wprowadził w P 10 C to, co postulowało wielu użytkowników Glocka, czyli wycięcia w przedniej części zamka. Sam profil zamka jest podobny do tego znanego z P-07 i zoptymalizowany pod kątem szybkiego dobycia i odłożenia do kabury. Zrezygnowano ze znanego z pistoletów CZ prowadzenia zamka wewnątrz korpusu. Dzięki temu zamek jest wyższy i łatwiej broń przeładować awaryjnie. 
 
P10C wyposażono w stalowe przyrządy celownicze z kropkami. Występuje w wersji z kropkami z farby luminescencyjnej i w wersji z trytowymi, samodzielnie świecącymi przyrządami.
 
Pistolet nie posiada zewnętrznego kurka. Iglica napinana jest wstępnie przy przeładowaniu a następnie przed samym strzałem przez mechanizm spustowy ze znanym z glocka języczkiem w spuście. Oprócz tego pistolet wyposażono w blokadę iglicy. Spust charakteryzuje się płynną pracą i krótkim resetem ułatwiającym oddawanie szybko następujących po sobie strzałów. 
 
P-10C szybko zyskał uznanie na rynku cywilny i stał się hitem sprzedaży. Jego niezawodność w trudnych warunkach wykazały niezależne testy. Został wybrany pistoletem roku 2017 przez amerykański magazyn "Guns & ammo".

Specyfikacja:

  • Kaliber: 9x19mm Luger / Parabellum
  • Stałe, stalowe przyrządy celownicze z fluorescencyjnymi kropkami (występuje też wersja z trytem)
  • Długość lufy: 102mm
  • System: DAO
  • Bezpieczniki: blokada iglicy, napinanie iglicy przed strzałem, bezpiecznik w języku spusutowym.
  • Waga: 760g 

W zestawie: pistolet, kuferek, 2 magazynki o pojemności 15+2, przybory do czyszczenia.

Dane techniczne

Kaliber 9x19mm
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl