Producenci
Promocje
Termowizor Pulsar Axion XM30F
Termowizor Pulsar Axion XM30F

5 600,00 zł

Cena regularna: 5 900,00 zł

Najniższa cena: 5 900,00 zł
szt.
Karabinek AR-15 Diamondback DB15 CCMLB 16" Magpul 223 Rem. / 5,56 NATO
Karabinek AR-15 Diamondback DB15 CCMLB 16" Magpul 223 Rem. / 5,56 NATO

3 990,00 zł

Cena regularna: 4 590,00 zł

Najniższa cena: 4 590,00 zł
Celownik noktowizyjny GUIDE DU50
Celownik noktowizyjny GUIDE DU50

4 490,00 zł

Cena regularna: 5 290,00 zł

Najniższa cena: 5 290,00 zł
szt.
Pistolet FN 509 kal. 9x19
Pistolet FN 509 kal. 9x19

3 990,00 zł

Cena regularna: 4 490,00 zł

Najniższa cena: 4 490,00 zł

Karabin Savage 110 Elite Precision .308 Winchester

Dostępność: dostępny na miejscu
Cena: 13 490,00 zł 13490.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Model Savage 110 Elite Precision to ciężki karabin o wadze zgodnej z innymi specjalistycznymi karabinami tego typu. Jego waga całkowita to 5,72 kg w kalibrze 308 Winchester. Posiada zmodyfikowaną lufę pływającą o obrysie „Palma" ze stali nierdzewnej, o długości 26" (66 mm). Obrys „Palma" jest obrysem dwustożkowym, zaprojektowanym w celu zmniejszenia masy lufy. Posiada specjalnie dobrany skok gwintu, aby uzyskać większą precyzję pocisków o wysokim współczynniku balistycznym.

Lufa jest przymocowana do komory za pomocą systemu nakrętek, którego konstrukcja pochodzi z 1958 roku, co zapewnia wolną przestrzeń na całej jej długości i pozytywnie wpływającą na celność broni. Jeśli chodzi o materiał i wykończenie lufy, jest ona wykonana ze stali nierdzewnej oraz pokryta zewnętrznie powłoką Melonite®, co czyni ją szczególnie odporną na wszelkie niepogody i zarysowania. W standardzie znajduje się szyna picatinny z 20 MOA pochyłu.

Zamek posiada dwa rygle, a czoło zamka SAVAGE jest ruchome, dzięki czemu rygle blokujące spoczywają równomiernie w otworze roboczym, a czoło zamka ma pełny kontakt z całym dnem łuski.

Dodatkowo na zamek nałożono powłokę z azotku tytanu (TiN) w kolorze złotym. To z jednej strony nadaje mu piękną estetykę, ale przede wszystkim polega na tym, że ta powłoka nadaje twardość, która spowolni zużycie części ruchomych, ułatwi ich ślizganie się wewnątrz mechanizmu i zapewni ochronę przed pozostałościami metalu, które mogą się pojawić. . Uchwyt zamka jest duży, co pozwala na szybkie i płynne repetowanie.

Spust, kolejna z krytycznych zmiennych w karabinie precyzyjnym, w tym przypadku to tzw. AccuTrigger, który pojawił się w 2002 roku. Posiada bezpiecznik na spuście, podobnie jak nowoczesne pistolety polimerowe, który zapobiega przypadkowym wystrzałom. Jeśli chodzi o jego wagę, użytkownik może ją regulować w zakresie od 0,680 kg (1,5 funta) do 1,81 kg (4 funty). Fabrycznie ustawiony jest na około 0,793 kg (1,75 funta).

Chociaż bez wątpienia najbardziej uderzającym elementem karabinu, który oddaje taktyczny charakter, który tak bardzo lubią fani, jest jego aluminiowa obudowa. Jest to model ACC firmy Modular Driven Technologies (MDT), gwarantujący znalezienie najwygodniejszej możliwej pozycji strzeleckiej. Zaprojektowany z myślą o dużej konkurencji, wykonany jest z aluminium 6061 obrabianego metodą CNC i wykończony w kolorze szarym CERAKOTE. Pozwala na wszystkie niezbędne regulacje, wysokość policzków i głębokość nasadki można łatwo konfigurować za pomocą różnych elementów sterujących. Dzięki odniesieniom do podziałki, które mają te elementy, łatwo jest dokonać drobnych korekt i powrócić do naszej pierwotnej pozycji.

Podkładka odrzutu jest również regulowana na wysokość, a chwyt pistoletowy MDT z chwytem pionowym z szeroką półką, na której można oprzeć kciuk, pozwala na wygodną pozycję nadgarstka i doskonałą kontrolę spustu z pozycji strzelania. Chwyt pistoletowy jest również regulowany na głębokość, ponieważ nie wszystkie palce są tej samej długości. Podwozie MDT ma przedłużoną osłonę przednią, z systemem ARCA-Swiss na całej dolnej długości i punktami mocowania M-LOK ze wszystkich trzech stron. 

Chcę zaznaczyć, że system ARCA-Swiss nie jest tak dobrze znany jak  Keymod czy M-LOK, ale z racji że szyny ARCA są ciągłe, dwójnóg można bardzo szybko odblokować i przesunąć do żądanej pozycji, aby szybko przejść z jednej pozycji do drugiej.

Konstrukcja osady pozwala również strzelcowi na dociążenie zarówno kolby wewnętrznie jak i zewnętrznie oraz wspomnianego łoża. Podwozie MDT posiada system zasilania wykorzystujący ładowarki zgodne ze standardem AICS. Są to pojemności na 10 nabojów w kalibrach o krótkiej akcji i na 5 nabojów w kalibrach o akcji długiej.

Pod względem celności jest to karabin, za pomocą którego łatwo jest oddawać grupy pięciu strzałów w pobliżu ½ MOA, używając dobrej jakości amunicji komercyjnej. Logicznie rzecz biorąc, przy umiejętności elaboracji istnieje szansa znacznej poprawy tego wyniku. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl